iphone-6-oprava-vymena-baterie

Výmena batérie iPhone 6 Plus

Nie ste spokojný s výdržou batérie na vašom iPhone 6 Plus? Rýchlo sa vám vybije batéria? Nedokážete ho nabiť na 100%? Vymeníme vám batériu na počkanie na pobočke v Bratislave alebo nám pošlite iPhone 6 Plus kuriérom.

Cena za opravu (originálny diel+práca): 59€
Čas opravy: 20-40 minút

Pobočka Bratislava

Navštívte nás na bratislavskej pobočke, kde je vám k dispozícii technik, ktorý diagnostikuje závadu na vašom iPhone a navrhne termín opravy a cenu.

  • Diagnostika ihneď a zadarmo
  • 70% opráv na počkanie
  • Originálne náhradné diely skladom

Pošlite nám iPhone kuriérom

Prinášame komfortný spôsob prepravy priamo od vás z domu, či vami požadovaného preberacieho miesta. Všetko vybavíme za vás. Jediné, čo ostane na vašich pleciach je kooperácia s kuriérom DPD, ktorý patrične zabalenú zásielku prevezme.

Cena poštovného 5,6. Pri platbe vopred 4,5.

Kde nás nájdete:

Výmena batérie svojpomocne – Návod pre iPhone 6 Plus

Pri práci bod po bode si najprv prečítajte celý návod a pred samotnou realizáciou jednotlivých bodov čítajte najprv celý bod, predtým ako sa pustíte do práce. Bod môže obsahovať užitočné rady alebo tipy. Pri práci v telefóne používajte najmä plastové nástroje – zamedzíte tak možnosti skratu.

Krok 1

Pred rozoberaním telefónu sa uistite, že je vypnutý

Krok 2

Odstráňte obe 3,6 mm skrutky zo spodnej strany (nachádzajú sa vedľa zásuvky na nabíjací konektor)

Krok 3

Na displej pripevnite prísavku – ak je veľmi popraskaný, môžete ho prelepiť priesvitnou lepiacou páskou. Prísavku upevňujte na dolnú časť – ideálne kúsok nad Home button.

Krok 4

Pri dvíhaní displeju si pomôžte tenkým plastovým nástrojom – ideálne miesto na prvé vsunutie nástroja je tesne nad vstupom na slúchadlá. Kombinujte stály ťah na prísavku s jemným páčením po obvode. Dobrou technikou je vsunutie plastového nástroja do štrbiny tesne nad vstupom na slúchadlá a za neustáleho ťahu následné pootáčanie nástroja aby sa štrbina rozšírila.
Treba podotknúť, že displej je uchytený niekoľkými klipmi. Kombináciou ťahu pomocou prísavky a plastového nástroja preto nezabudnite tieto klipy odpojiť.

Krok 5

Odklopte prednú časť displeja akoby mala pánty na vrchnej časti telefónu (spodná časť má home-button). Dbajte pritom na to, aby ste displej neotvárali na viac než 90 stupňov voči zadnému krytu telefónu – je ešte stále pripevnený k zvyšku telefónu tromi káblami. Ideálne je, ak si displej môžete vo zvyslej polohe o niečo oprieť.

Krok 6

Na vrchej časti predného krytu je niekoľko klipov, ktoré fungujú ako čiastočný pánt. Pri skladaní telefónu nasmerujte tieto klipy tak, aby boli tesne pod vrchným okrajom zadnej časti krytu. Potom zasuňte predný kryt tak, aby jeho vrchá časť bola zarovno s vrchnou časťou zadného krytu.

Krok 7

Odstráňte 2 vyznačené skrutky, ktoré uchytávajú kovový kryt kábla batérie. (1x 2.3 mm Phillips #00, 1x 3.1 mm Phillips #00)

Krok 8

Pomocou plastovej pinzety odstráňte kovový kryt kábla.

Krok 9

Plastovým nástrojom jemne odpojte kábel batérie od telefónu. Ubezpečte sa, že páčite len samotný kábel a nie soket kábla.

Krok 10

Odlepte prvý lepiaci pás z batérie. Používajte výlučne tupé nástroje – prerazenie li-ion batérie môže spôsobiť požiar a taktiež uvoľniť nebezpečné chemikálie.

Krok 11

Lepiaci pás postupne vytiahnite spod telefónu – dbajte na to, aby ste ho neroztrhli, napríklad trením o niektoré časti telefónu. Ak pás naďalej nie je možné plynulo ťahať, prejdite na ďalší krok. Ak sa vám nedarí uvoľniť prvý lepiaci pás spod batérie, skúste ním obísť okolo spodného okraja batérie – a ťahajte ho von zo strany. Dbajte pritom na to, aby sa k nemu neprilepili nejaké časti telefónu – napríklad kábel od batérie.

Krok 12

Podobným spôsobom môžete uvoľniť aj druhý a tretí lepiaci pás. Ideálne je ako druhý pás odlepiť ten v ľavej časti batérie a následne ten v strede.

Krok 13

Ak sa niektorý z lepiacich pásov roztrhne a nie je ho možné vytiahnuť spod karty, je možné si pri vyberaní batérie pomôcť aj plastovou kartou, ktorú vsuniete do štrbiny medzi ľavou časťou batérie a telefónom. Odporúčame nepoužívať dôležité kreditné karty, alebo občiansky preukaz – pretože hrozí, že pri nevhodnej manipulácii sa môže zlomiť.

Krok 14

Vyberte batériu z telefónu.

Krok 15

Pre vloženie novej batérie môžete nasledovať tento návod v opačnom poradí.