iphone-6-oprava-vymena-dotykoveho-skla

Výmena dotykového skla (displeja) iPhone 6

Máte nefunkčný, poškriabaný alebo inak poškodený LCD dotykový displej na vašom Apple iPhone 6? Opravíme závadu na počkanie na pobočke v Bratislave alebo nám pošlite iPhone 6 kuriérom.

Cena za opravu (originálny diel+práca): 124€
Čas opravy: 40-60 minút

Pobočka Bratislava

Navštívte nás na bratislavskej pobočke, kde je vám k dispozícii technik, ktorý diagnostikuje závadu na vašom iPhone a navrhne termín opravy a cenu.

  • Diagnostika ihneď a zadarmo
  • 70% opráv na počkanie
  • Originálne náhradné diely skladom

Pošlite nám iPhone kuriérom

Prinášame komfortný spôsob prepravy priamo od vás z domu, či vami požadovaného preberacieho miesta. Všetko vybavíme za vás. Jediné, čo ostane na vašich pleciach je kooperácia s kuriérom DPD, ktorý patrične zabalenú zásielku prevezme.

Cena poštovného 5,6. Pri platbe vopred 4,5.

Kde nás nájdete:

Výmena dotykového skla (displeja) svojpomocne – Návod pre iPhone 6

Pri práci bod po bode si najprv prečítajte celý návod a pred samotnou realizáciou jednotlivých bodov čítajte najprv celý bod, predtým ako sa pustíte do práce. Bod môže obsahovať užitočné rady alebo tipy. Pri práci v telefóne používajte najmä plastové nástroje – zamedzíte tak možnosti skratu.

Krok 1

Pred rozoberaním telefónu sa uistite, že je vypnutý

Krok 2

Na displej pripevnite prísavku – ak je veľmi popraskaný, môžete ho prelepiť priesvitnou lepiacou páskou. Prísavku upevňujte na dolnú časť – ideálne kúsok nad Home button.

Krok 3

Na displej pripevnite prísavku – ak je veľmi popraskaný, môžete ho prelepiť priesvitnou lepiacou páskou. Prísavku upevňujte na dolnú časť – ideálne kúsok nad Home button.

Krok 4

Pri dvíhaní displeju si pomôžte tenkým plastovým nástrojom – ideálne miesto na prvé vsunutie nástroja je tesne nad vstupom na slúchadlá. Kombinujte stály ťah na prísavku s jemným páčením po obvode. Dobrou technikou je vsunutie plastového nástroja do štrbiny tesne nad vstupom na slúchadlá a za neustáleho ťahu následné pootáčanie nástroja aby sa štrbina rozšírila.
Treba podotknúť, že displej je uchytený niekoľkými klipmi. Kombináciou ťahu pomocou prísavky a plastového nástroja preto nezabudnite tieto klipy odpojiť.

Krok 5

Odklopte prednú časť displeja akoby mala pánty na vrchnej časti telefónu (spodná časť má home-button). Dbajte pritom na to, aby ste displej neotvárali na viac než 90 stupňov – je ešte stále pripevnený k zvyšku telefónu tromi káblami. Ideálne je, ak si displej môžete vo zvyslej polohe o niečo oprieť.
Všimnite si, že na vrchej časti predného krytu je niekoľko klipov, ktoré fungujú ako čiastočný pánt. Pri skladaní telefónu nasmerujte tieto klipy tak, aby boli tesne pod vrchným okrajom zadnej časti krytu. Potom zasuňte predný kryt tak, aby jeho vrchá časť bola zarovno s vrchnou časťou zadného krytu.

Krok 6

Odstráňte päť vyznačených skrutiek (3x 1,2 mm Phillips, 1x 1,7 mm Phillips a 1x 3,1 mm Phillips)

Krok 7

Odstráňte kovový kryt káblov.

Krok 8

Pomocou plastového nástroja veľmi opatrne odpojte štyri káble – kábel prednej kamery a senzora, kábel „Home button-u“, kábel zobrazovaných dát a kábel digitizéru. Ubezpečte sa, že páčite len samotné konektory a nie ich soket.

Krok 9

Po dopojení káblov je možné od telefónu oddeliť prednú časť – displej.

Krok 10

Pre zostavenie telefónu nasledujte tento návod od konca s novým displejom.

Galéria

Zdroj návodu: ifixit.com